NP30N06QDK-E1-AY
DigiKeyn tuotenumero
559-NP30N06QDK-E1-AYTR-ND - Rullattu teippi (TR)
559-NP30N06QDK-E1-AYCT-ND - Cut Tape (CT)
559-NP30N06QDK-E1-AYDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NP30N06QDK-E1-AY
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 60V 30A 8HSON
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 60V 30A (Tc) 1W (Ta), 59W (Tc) Kiinnitys pintaan 8-HSON (5x5,4)
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
38nC @ 10V
Valmistaja
Renesas Electronics Corporation
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2250pF @ 25V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Teho - maksimi
1W (Ta), 59W (Tc)
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
175°C
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Luokka
Autoteollisuus
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
30A (Tc)
Pakkaus / kotelo
8-PowerLDFN
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
14mOhm @ 15A, 10V
Valmistajan laitepakkaus
8-HSON (5x5,4)
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA