PJD60N04-AU_L2_000A1
DigiKeyn tuotenumero
3757-PJD60N04-AU_L2_000A1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PJD60N04-AU_L2_000A1
Kuvaus
40V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE M
Valmistajan vakio toimitusaika
52 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 12,7A (Ta), 60A (Tc) 2,4W (Ta), 75W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252AA
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
17 nC @ 4.5 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1759 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
2,4W (Ta), 75W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Luokka
Autoteollisuus
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252AA
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
6,5mOhm @ 20A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA