RFD16N06LESM9A
DigiKeyn tuotenumero
RFD16N06LESM9ATR-ND - Rullattu teippi (TR)
RFD16N06LESM9ACT-ND - Cut Tape (CT)
RFD16N06LESM9ADKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RFD16N06LESM9A
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 16A TO252AA
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 16A (Tc) 90W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252AA
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
62 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
+10V, -8V
Osan tila
Aktiivinen
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1350 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
90W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
TO-252AA
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
5V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
47mOhm @ 16A, 5V