NTMFS10N7D2C
DigiKeyn tuotenumero
488-NTMFS10N7D2CTR-ND - Rullattu teippi (TR)
488-NTMFS10N7D2CCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NTMFS10N7D2CDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
NTMFS10N7D2C
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 78A 8PQFN
Valmistajan vakio toimitusaika
52 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 78A (Tc) 83W (Tc) Kiinnitys pintaan 8-PQFN (5x6), Power56
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 150µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
37 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2635 pF @ 50 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
83W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
8-PQFN (5x6), Power56
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
7,2mOhm @ 28A, 10V