MJE15030G
DigiKeyn tuotenumero
MJE15030GOS-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MJE15030G
Kuvaus
TRANS NPN 150V 8A TO-220
Valmistajan vakio toimitusaika
25 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Transistorit - bipolaari (BJT) - yksittäiset NPN 150 V 8 A 30MHz 50 W Läpivientiaukko TO-220
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MJE15030G -mallit
Kategoria
DC-virtavahvistus (hFE) (min.) @ Ic, Vce
20 @ 4A, 2V
Valm.
Teho - maksimi
50 W
Pakkaustapa
Putki
Taajuus - siirtymä
30MHz
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-65°C – 150°C (TJ)
Transistorin tyyppi
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - kollektori (Ic) (maks.)
8 A
Pakkaus / kotelo
TO-220-3
Jännite - kollektori-emitteriläpilyönti (maks.)
150 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220
Vce-saturaatio (maks.) @ Ib, Ic
500mV @ 100mA, 1A