FQP47P06
DigiKeyn tuotenumero
FQP47P06-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FQP47P06
Kuvaus
MOSFET P-CH 60V 47A TO220-3
Valmistajan vakio toimitusaika
13 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 60 V 47A (Tc) 160W (Tc) Läpivientiaukko TO-220-3
EDA/CAD-mallit
FQP47P06 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
110 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±25V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
3600 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
160W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 155°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
26mOhm @ 23,5A, 10V