FQP17P10
DigiKeyn tuotenumero
FQP17P10-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FQP17P10
Kuvaus
MOSFET P-CH 100V 16.5A TO220-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 100 V 16,5A (Tc) 100W (Tc) Läpivientiaukko TO-220-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
FQP17P10 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
39 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1100 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
100W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
190mOhm @ 8,25A, 10V