FQD3P50TM
DigiKeyn tuotenumero
FQD3P50TMTR-ND - Rullattu teippi (TR)
FQD3P50TMCT-ND - Cut Tape (CT)
FQD3P50TMDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FQD3P50TM
Kuvaus
MOSFET P-CH 500V 2.1A DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
14 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 500 V 2,1A (Tc) 2,5W (Ta), 50W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252AA
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
23 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
660 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
2,5W (Ta), 50W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
500 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252AA
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,9Ohm @ 1,05A, 10V