FQD16N25CTM
DigiKeyn tuotenumero
FQD16N25CTMTR-ND - Rullattu teippi (TR)
FQD16N25CTMCT-ND - Cut Tape (CT)
FQD16N25CTMDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FQD16N25CTM
Kuvaus
MOSFET N-CH 250V 16A DPAK
Valmistajan vakio toimitusaika
12 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 250 V 16A (Tc) 160W (Tc) Kiinnitys pintaan TO-252AA
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
FQD16N25CTM -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
53.5 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1080 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
160W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
250 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-252AA
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
270mOhm @ 8A, 10V