FDPF12N60NZ
DigiKeyn tuotenumero
488-FDPF12N60NZ-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
FDPF12N60NZ
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 12A TO220F
Valmistajan vakio toimitusaika
19 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 600 V 12A (Tc) 39W (Tc) Läpivientiaukko TO-220F-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
FDPF12N60NZ -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
34 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1676 pF @ 25 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
39W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220F-3
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
650mOhm @ 6A, 10V