BZX84C3V6
DigiKeyn tuotenumero
2156-BZX84C3V6-488-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZX84C3V6
Kuvaus
DIODE ZENER 3.6V 250MW SOT23
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 3.6 V 250 mW ±5% Kiinnitys pintaan SOT-23-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
BZX84C3V6 -mallit
Kategoria
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
5 µA @ 1 V
Valm.
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Pakkaustapa
Irtotavara
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Toleranssi
±5%
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-3
Teho - maksimi
250 mW
Päätuotenumero
Impedanssi (maks.) (Zzt)
90 Ohms