UCD1C152MNQ1MS on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Nichicon
Varastossa: 557
Tekniset tiedot
1.5 mF 16 V Alumiiniset elektrolyyttikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 5000 tuntia @ 105°C
UCD1C152MNQ1MS
DigiKeyn tuotenumero
UCD1C152MNQ1MTR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
UCD1C152MNQ1MS
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 16V SMD
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Polarisaatio
Polar
Valm.
Luokitukset
Sarja
Sovellukset
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Rippelivirta matalalla taajuudella
550 mA @ 120 Hz
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Rippelivirta korkealla taajuudella
1.1 A @ 100 kHz
Kapasitanssi
Koko/mitat
0,492" halk. (12,50mm)
Toleranssi
±20%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,492" (12,50mm)
Jännite – nimellinen
16 V
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,535" pit. x 0,535" lev. (13,60mm x 13,60mm)
Käyttöikä lämpötilassa
5000 tuntia @ 105°C
Asennustyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C