RPS1A470MCN1GS
DigiKeyn tuotenumero
493-3842-2-ND - Rullattu teippi (TR)
493-3842-1-ND - Cut Tape (CT)
493-3842-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
RPS1A470MCN1GS
Kuvaus
CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
47 µF 10 V Alumiini-polymeerikondensaattorit Säteittäinen, Purkki - SMD 40mOhm 2000 tuntia @ 105°C
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
RPS1A470MCN1GS -mallit
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
2000 tuntia @ 105°C
Valmistaja
Nichicon
Toimintalämpötila
-55°C – 105°C
Sarja
Sovellukset
Yleiskäyttöön
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Rippelivirta matalalla taajuudella
210 mA @ 120 Hz
Osan tila
Aktiivinen
Rippelivirta korkealla taajuudella
2.1 A @ 100 kHz
Tyyppi
Polymeeri
Koko/mitat
0,248" halk. (6,30mm)
Kapasitanssi
47 µF
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,224" (5,70mm)
Toleranssi
±20%
Pintakiinnityksen liitäntäalueen koko
0,256" pit. x 0,256" lev. (6,50mm x 6,50mm)
Jännite – nimellinen
10 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
40mOhm