BZT52C6V2S
DigiKeyn tuotenumero
3372-BZT52C6V2STR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BZT52C6V2S
Kuvaus
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 6.2 V 200 mW ±5% Kiinnitys pintaan SOD-323
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
50 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
1 µA @ 3 V
Sarja
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 10 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C
Osan tila
Aktiivinen
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite - zener (nim.) (Vz)
Pakkaus / kotelo
Toleranssi
±5%
Valmistajan laitepakkaus
SOD-323
Teho - maksimi
200 mW