PSMN8R0-40HLX
DigiKeyn tuotenumero
1727-PSMN8R0-40HLXTR-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-PSMN8R0-40HLXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN8R0-40HLXDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PSMN8R0-40HLX
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 40V 30A LFPAK56D
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 40V 30A (Ta) 53W (Ta) Kiinnitys pintaan LFPAK56D
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,1V @ 1mA
Valmistaja
Nexperia USA Inc.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
15,7nC @ 5V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2110pF @ 25V
Osan tila
Aktiivinen
Teho - maksimi
53W (Ta)
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
FET-ominaisuus
Logiikkatasoportti
Pakkaus / kotelo
SOT-1205, 8-LFPAK56
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40V
Valmistajan laitepakkaus
LFPAK56D
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
30A (Ta)
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
9,4mOhm @ 10A, 5V