PSMN4R5-80YSFX
DigiKeyn tuotenumero
1727-PSMN4R5-80YSFXTR-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-PSMN4R5-80YSFXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN4R5-80YSFXDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PSMN4R5-80YSFX
Kuvaus
NEXTPOWER 80/100V MOSFETS
Valmistajan vakio toimitusaika
26 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 80 V 100A (Tc) 238W (Tc) Kiinnitys pintaan LFPAK56, Power-SO8
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
90 nC @ 10 V
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6009 pF @ 40 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
238W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
80 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
LFPAK56, Power-SO8
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
7V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,5mOhm @ 25A, 10V