PSMN014-80YLX
DigiKeyn tuotenumero
1727-2590-2-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-2590-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-2590-6-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PSMN014-80YLX
Kuvaus
MOSFET N-CH 80V 62A LFPAK56
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 80 V 62A (Tc) 147W (Tc) Kiinnitys pintaan LFPAK56, Power-SO8
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,1V @ 1mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
28.9 nC @ 5 V
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
4640 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
147W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
80 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
LFPAK56, Power-SO8
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
14mOhm @ 15A, 10V