PSMN014-40HLDX
DigiKeyn tuotenumero
1727-PSMN014-40HLDXTR-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-PSMN014-40HLDXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN014-40HLDXDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PSMN014-40HLDX
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 40V 42A LFPAK56D
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 40V 42A (Ta) 46W (Ta) Kiinnitys pintaan LFPAK56D
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 1mA
Valmistaja
Nexperia USA Inc.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
19,4nC @ 10V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1160pF @ 25V
Osan tila
Aktiivinen
Teho - maksimi
46W (Ta)
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
FET-ominaisuus
Logiikkatasoportti
Pakkaus / kotelo
SOT-1205, 8-LFPAK56
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40V
Valmistajan laitepakkaus
LFPAK56D
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
42A (Ta)
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
13,6mOhm @ 10A, 10V