PSMN013-60HSX
DigiKeyn tuotenumero
1727-PSMN013-60HSXTR-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-PSMN013-60HSXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN013-60HSXDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PSMN013-60HSX
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 60V 40A LFPAK56D
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 60V 40A (Ta) 64W (Ta) Kiinnitys pintaan LFPAK56D
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Valmistaja
Nexperia USA Inc.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
30,1nC @ 10V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2163pF @ 25V
Osan tila
Aktiivinen
Teho - maksimi
64W (Ta)
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60V
Pakkaus / kotelo
SOT-1205, 8-LFPAK56
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
40A (Ta)
Valmistajan laitepakkaus
LFPAK56D
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
10mOhm @ 10A, 10V