PSMN012-60HLX
DigiKeyn tuotenumero
1727-PSMN012-60HLXTR-ND - Rullattu teippi (TR)
1727-PSMN012-60HLXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PSMN012-60HLXDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PSMN012-60HLX
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 60V 40A LFPAK56D
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 60V 40A (Ta) 64W (Ta) Kiinnitys pintaan LFPAK56D
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,1V @ 1mA
Valmistaja
Nexperia USA Inc.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
22,4nC @ 5V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2953pF @ 25V
Osan tila
Aktiivinen
Teho - maksimi
64W (Ta)
Teknologia
MOSFET (metallioksidi)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
FET-ominaisuus
Logiikkatasoportti
Pakkaus / kotelo
SOT-1205, 8-LFPAK56
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60V
Valmistajan laitepakkaus
LFPAK56D
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
40A (Ta)
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
12,5mOhm @ 10A, 5V