PIC18F2550-I/SP
DigiKeyn tuotenumero
PIC18F2550-I/SP-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PIC18F2550-I/SP
Kuvaus
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SPDIP
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PIC PIC® 18F Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 48MHz 32Kt (16K x 16) FLASH 28-SPDIP
EDA/CAD-mallit
PIC18F2550-I/SP -mallit
EEPROM:in koko
256 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
2K x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
4,2V – 5,5V
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Datamuuntimet
A/D 10x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
48MHz
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Liitettävyys
I2C, SPI, UART/USART, USB
Valmistajan laitepakkaus
28-SPDIP
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, HLVD, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
28-DIP (0,300", 7,62mm)