MSCSM120TAM11CTPAG
DigiKeyn tuotenumero
150-MSCSM120TAM11CTPAG-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MSCSM120TAM11CTPAG
Kuvaus
MOSFET 6N-CH 1200V 251A SP6-P
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 1200V (1,2kV) 251A (Tc) 1042W (Tc) Runkokiinnitys SP6-P
EDA/CAD-mallit
MSCSM120TAM11CTPAG -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,8V @ 3mA
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
696nC @ 20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
9060pF @ 1000V
Teho - maksimi
1042W (Tc)
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Konfiguraatio
6 N-kanavaa (3-vaiheinen silta)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pakkaus / kotelo
Moduuli
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
251A (Tc)
Valmistajan laitepakkaus
SP6-P
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
10,4mOhm @ 120A, 20V