MSCSM120AM027T6AG on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Microchip Technology
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
MOSFETit - ryhmät 1200V (1,2kV) 733A (Tc) 2970W (Tc) Runkokiinnitys
MSCSM120AM027T6AG
DigiKeyn tuotenumero
150-MSCSM120AM027T6AG-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MSCSM120AM027T6AG
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 1200V 733A
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,8V @ 27mA
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
2088nC @ 20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
27000pF @ 1000V
Teho - maksimi
2970W (Tc)
Toimintalämpötila
-40°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
1200V (1,2kV)
Pakkaus / kotelo
Moduuli
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
733A (Tc)
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
3,5mOhm @ 360A, 20V