MIC37100-1.8WS
DigiKeyn tuotenumero
576-1756-5-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MIC37100-1.8WS
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3
Valmistajan vakio toimitusaika
4 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A SOT-223-3
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MIC37100-1.8WS -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,5V @ 1A
Valm.
Lähtövirta
Pakkaustapa
Putki
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Lähdön konfiguraatio
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Lähdön tyyppi
Pakkaus / kotelo
TO-261-4, TO-261AA
Regulaattorien lukumäärä
1
Valmistajan laitepakkaus
SOT-223-3
Tulojännite (maks.)
6V
Päätuotenumero
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V