MCP4641-103E/ST
DigiKeyn tuotenumero
MCP4641-103E/ST-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP4641-103E/ST
Kuvaus
IC DIG POT 10K 14-TSSOP
Valmistajan vakio toimitusaika
7 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 10k Ohms 2 piiriä 129 väliottoa I2C Rajapinta 14-TSSOP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP4641-103E/ST -mallit
Kategoria
Muistin tyyppi
Haihtumaton
Valmistaja
Microchip Technology
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
Pakkaustapa
Putki
Ominaisuudet
Valittava osoite
Osan tila
Aktiivinen
Toleranssi
±20%
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Lämpötilakerroin (tyyp.)
150ppm/°C
Kartio
Lineaarinen
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Konfiguraatio
Potentiometri
Valmistajan laitepakkaus
14-TSSOP
Piirien lukumäärä
2
Pakkaus / kotelo
14-TSSOP (0,173", 4,40mm leveys)
Väliottojen lukumäärä
129
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C