MCP4261-103E/SL
DigiKeyn tuotenumero
MCP4261-103E/SL-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP4261-103E/SL
Kuvaus
IC DIG POT 10K 14-SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
5 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 10k Ohms 2 piiriä 257 väliottoa SPI Rajapinta 14-SOIC
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP4261-103E/SL -mallit
Kategoria
Rajapinta
SPI
Valmistaja
Microchip Technology
Muistin tyyppi
Haihtumaton
Sarja
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
Pakkaustapa
Putki
Toleranssi
±20%
Osan tila
Aktiivinen
Lämpötilakerroin (tyyp.)
150ppm/°C
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Kartio
Lineaarinen
Valmistajan laitepakkaus
14-SOIC
Konfiguraatio
Potentiometri
Pakkaus / kotelo
14-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Piirien lukumäärä
2
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C