MCP4011T-103E/MC
DigiKeyn tuotenumero
MCP4011T-103E/MCTR-ND - Rullattu teippi (TR)
MCP4011T-103E/MCCT-ND - Cut Tape (CT)
MCP4011T-103E/MCDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCP4011T-103E/MC
Kuvaus
IC DIG POT 10K 8-DFN
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 10k Ohms 1 piiriä 64 väliottoa Ylös/Alas (U/D, CS) Rajapinta 8-DFN (2x3)
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
MCP4011T-103E/MC -mallit
Kategoria
Muistin tyyppi
Katoava
Valmistaja
Microchip Technology
Syöttöjännite
1,8V – 5,5V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Toleranssi
±20%
Osan tila
Aktiivinen
Lämpötilakerroin (tyyp.)
150ppm/°C
DigiKey voi ohjelmoida
Ei vahvistettu
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Kartio
Lineaarinen
Valmistajan laitepakkaus
8-DFN (2x3)
Konfiguraatio
Potentiometri
Pakkaus / kotelo
8-VFDFN avoin juotoskohta
Piirien lukumäärä
1
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C