ATTINY85-20SU
DigiKeyn tuotenumero
ATTINY85-20SU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATTINY85-20SU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
6 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa) Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 8Kt (4K x 16) FLASH 8-SOIC
EDA/CAD-mallit
ATTINY85-20SU -mallit
EEPROM:in koko
512 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
512 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 4x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
USI
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,209", 5,30mm leveys)