ATTINY25-20SSU
DigiKeyn tuotenumero
ATTINY25-20SSU-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATTINY25-20SSU
Kuvaus
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8SOIC
Valmistajan vakio toimitusaika
9 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATtiny, Functional Safety (FuSa) Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 20MHz 2Kt (1K x 16) FLASH 8-SOIC
EDA/CAD-mallit
ATTINY25-20SSU -mallit
EEPROM:in koko
128 x 8
Pakkaustapa
Putki
RAM-muistin koko
128 x 8
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
2,7V – 5,5V
Datamuuntimet
A/D 4x10b
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Nopeus
20MHz
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Liitettävyys
USI
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Oheislaitteet
Jännitteenlaskun tunnistus/nollaus, POR, PWM, WDT
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)