ATTINY10-TS8R
DigiKeyn tuotenumero
ATTINY10-TS8RTR-ND - Rullattu teippi (TR)
ATTINY10-TS8RCT-ND - Cut Tape (CT)
ATTINY10-TS8RDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ATTINY10-TS8R
Kuvaus
IC MCU 8BIT 1KB FLASH SOT23-6
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
AVR AVR® ATtiny Mikrokontrollerit IC 8 bittiä 10MHz 1Kt (512 x 16) FLASH SOT-23-6
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
ATTINY10-TS8R -mallit
Kategoria
Ohjelmamuistin koko
Valm.
Ohjelmamuistin tyyppi
FLASH
Sarja
RAM-muistin koko
32 x 8
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Jännite - syöttö (Vcc/Vdd)
1,8V – 5,5V
Osan tila
Aktiivinen
Datamuuntimet
A/D 4x8b
DigiKey voi ohjelmoida
Vahvistettu
Oskillaattorin tyyppi
Sisäinen
Ydinprosessori
AVR
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Ytimen koko
8 bittiä
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Nopeus
10MHz