APT75M50B2 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Microchip Technology
Varastossa: 0
Samankaltainen
Vishay Siliconix
Varastossa: 0
Samankaltainen
IXYS
Tekniset tiedot
IXYS
Varastossa: 173
Tekniset tiedot
Varastossa: 195
N-kanavatyyppi 500 V 75A (Tc) 1040W (Tc) Läpivientiaukko T-MAX™
APT75M50B2
DigiKeyn tuotenumero
APT75M50B2-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
APT75M50B2
Kuvaus
MOSFET N-CH 500V 75A T-MAX
Valmistajan vakio toimitusaika
20 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 2,5mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
290 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Putki
Vgs (maks.)
±30V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
11600 pF @ 25 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
1040W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
500 V
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
T-MAX™
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
75mOhm @ 37A, 10V