S4006DTP on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
Littelfuse Inc.
Varastossa: 3 683
Tekniset tiedot
Parametrisesti vastaava
Littelfuse Inc.
Varastossa: 5
Tekniset tiedot
Varastossa: 0
Samankaltainen
STMicroelectronics
SCR 400 V 6 A Standardielpyminen Kiinnitys pintaan TO-252 (DPak)
S4006DTP
DigiKeyn tuotenumero
S4006DTP-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
S4006DTP
Kuvaus
SCR 400V 6A TO-252 (DPAK)
Tarkka kuvaus
Kategoria
Virta - johtotila (It (RMS)) (maks.)
6 A
Valmistaja
Virta - pito (Ih) (maks.)
30 mA
Pakkaustapa
Putki
Aktiivinen
Virta - ei toistuva sysäys 50, 60Hz (Itsm)
83A, 100A
Jännite - estotila
400 V
SCR-tyyppi
Standardielpyminen
Jännite - liipaisuvirta (Vgt) (maks.)
1.5 V
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Virta - hilan laukaisu (Igt) (maks.)
15 mA
Jännite - johtotila (Vtm) (maks.)
1.6 V
Virta - johtotila (It (AV)) (maks.)
3.8 A