MCB40P1200LB-TUB on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
onsemi
Varastossa: 29
Tekniset tiedot
MOSFETit - ryhmät 1200V (1,2kV) 55A (Tc) Kiinnitys pintaan SMPD
MCB40P1200LB-TUB
DigiKeyn tuotenumero
MCB40P1200LB-TUB-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MCB40P1200LB-TUB
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 1200V 55A SMPD
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 15mA
Valmistaja
IXYS
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
161nC @ 20V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2790pF @ 1000V
Osan tila
Vanhentunut
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C
Teknologia
Piikarbidi (SiC)
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Konfiguraatio
2 N-kanavaa (kaksinkertainen)
Pakkaus / kotelo
9-SMD-virtamoduuli
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
1200V (1,2kV)
Valmistajan laitepakkaus
SMPD
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
55A (Tc)
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
34mOhm @ 50A, 20V