IXFH42N60P3 on loppunut, mutta siitä voi tehdä jälkitilauksen.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
Samankaltainen
onsemi
Varastossa: 182
Tekniset tiedot
Infineon Technologies
Varastossa: 1 419
Infineon Technologies
Varastossa: 62
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
Varastossa: 1
Varastossa: 282
Vishay Siliconix
Varastossa: 439
STMicroelectronics
Varastossa: 678
STMicroelectronics
Varastossa: 551
N-kanavatyyppi 600 V 42A (Tc) 830W (Tc) Läpivientiaukko TO-247AD (IXFH)
IXFH42N60P3
DigiKeyn tuotenumero
IXFH42N60P3-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IXFH42N60P3
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 42A TO247AD
Valmistajan vakio toimitusaika
37 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
5V @ 4mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
78 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±30V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
5150 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
830W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-247AD (IXFH)
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
185mOhm @ 500mA, 10V