IRFP9140NPBF
DigiKeyn tuotenumero
IRFP9140NPBF-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IRFP9140NPBF
Kuvaus
MOSFET P-CH 100V 23A TO247AC
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 100 V 23A (Tc) 140W (Tc) Läpivientiaukko TO-247AC
EDA/CAD-mallit
IRFP9140NPBF -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
97 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1300 pF @ 25 V
Osan tila
Viimeinen ostohetki
Tehohäviö (maks.)
140W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-247AC
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
117mOhm @ 13A, 10V