IRF100B201
DigiKeyn tuotenumero
IRF100B201-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IRF100B201
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 192A TO220AB
Valmistajan vakio toimitusaika
35 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 192A (Tc) 441W (Tc) Läpivientiaukko TO-220AB
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IRF100B201 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
255 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Putki
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
9500 pF @ 50 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
441W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 155°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Valmistajan laitepakkaus
TO-220AB
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,2mOhm @ 115A, 10V