IQE030N06NM5SCATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IQE030N06NM5SCATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IQE030N06NM5SCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IQE030N06NM5SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IQE030N06NM5SCATMA1
Kuvaus
OPTIMOS LOWVOLTAGE POWER MOSFET
Valmistajan vakio toimitusaika
61 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 21A (Ta), 132A (Tc) 2,5W (Ta), 100W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-WHSON-8-1
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IQE030N06NM5SCATMA1 -mallit
Kategoria
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
3mOhm @ 20A, 10V
Valm.
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,3V @ 50µA
Sarja
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
49 nC @ 10 V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (maks.)
±20V
Osan tila
Aktiivinen
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
3800 pF @ 30 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
2,5W (Ta), 100W (Tc)
Teknologia
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PG-WHSON-8-1
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
6V, 10V