IPW60R070C6FKSA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IPW60R070C6FKSA1-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPW60R070C6FKSA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 53A TO247-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 600 V 53A (Tc) 391W (Tc) Läpivientiaukko PG-TO247-3-1
EDA/CAD-mallit
IPW60R070C6FKSA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 1,72mA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
170 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
3800 pF @ 100 V
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Tehohäviö (maks.)
391W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO247-3-1
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
70mOhm @ 25,8A, 10V