IPN80R900P7ATMA1 on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Infineon Technologies
Varastossa: 363
Tekniset tiedot
N-kanavatyyppi 800 V 6A (Tc) 7W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-SOT223
Infineon Small Signal P-Channel and N-Channel MOSFETs PIO | DigiKey
IPN80R900P7ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPN80R900P7ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPN80R900P7ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPN80R900P7ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPN80R900P7ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CHANNEL 800V 6A SOT223
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IPN80R900P7ATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 110µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
15 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
350 pF @ 500 V
Osan tila
Vanhentunut
Tehohäviö (maks.)
7W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
800 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-SOT223
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
900mOhm @ 2,2A, 10V