IPG20N04S4L11ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPG20N04S4L11ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPG20N04S4L11ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPG20N04S4L11ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPG20N04S4L11ATMA1
Kuvaus
MOSFET 2N-CH 40V 20A 8TDSON
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
MOSFETit - ryhmät 40V 20A 41W Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8-4
EDA/CAD-mallit
IPG20N04S4L11ATMA1 -mallit
Tuotteen ominaisuudet
Näytä samankaltaiset tuotteet
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 15µA
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
26nC @ 10V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
1990pF @ 25V
Teho - maksimi
41W
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
AEC-Q101
FET-ominaisuus
Logiikkatasoportti
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40V
Pakkaus / kotelo
8-PowerVDFN
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
20A
Valmistajan laitepakkaus
PG-TDSON-8-4
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
11,6mOhm @ 17A, 10V