IPD90P04P405ATMA2
DigiKeyn tuotenumero
448-IPD90P04P405ATMA2TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IPD90P04P405ATMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IPD90P04P405ATMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPD90P04P405ATMA2
Kuvaus
MOSFET P-CH 40V 90A TO252-3
Tarkka kuvaus
P-kanava 40 V 90A (Tc) 125W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO252-3-313
EDA/CAD-mallit
IPD90P04P405ATMA2 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
154 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
10300 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
125W (Tc)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO252-3-313
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,7mOhm @ 90A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA