IPD90P03P4L04ATMA2
DigiKeyn tuotenumero
448-IPD90P03P4L04ATMA2TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IPD90P03P4L04ATMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IPD90P03P4L04ATMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPD90P03P4L04ATMA2
Kuvaus
MOSFET P-CH 30V 90A TO252-31
Tarkka kuvaus
P-kanava 30 V 90A (Tc) 137W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO252-3-11
EDA/CAD-mallit
IPD90P03P4L04ATMA2 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
160 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
+5V, -16V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
11300 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
137W (Tc)
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
30 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO252-3-11
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,1mOhm @ 90A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
2V @ 253µA