IPD85P04P407ATMA2
DigiKeyn tuotenumero
448-IPD85P04P407ATMA2TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IPD85P04P407ATMA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IPD85P04P407ATMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPD85P04P407ATMA2
Kuvaus
MOSFET P-CH 40V 85A TO252-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
P-kanava 40 V 85A (Tc) 88W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO252-3-313
EDA/CAD-mallit
IPD85P04P407ATMA2 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
89 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
6085 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
88W (Tc)
Osan tila
Viimeinen ostohetki
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO252-3-313
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
7,3mOhm @ 85A, 10V
Pakkaus / kotelo
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 150µA