IPD60R600E6ATMA1 on vanhentunut, eikä sitä enää valmisteta.
Saatavana olevat korvaavat osat:
MFR Recommended
Infineon Technologies
Varastossa: 844
Tekniset tiedot
Samankaltainen
onsemi
Varastossa: 17 987
Tekniset tiedot
Samankaltainen
IXYS
Varastossa: 345
Vishay Siliconix
Varastossa: 0
STMicroelectronics
Toshiba Semiconductor and Storage
Varastossa: 451
N-kanavatyyppi 600 V 7,3A (Tc) 63W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO252-3
PG-TO-252-3
IPD60R600E6ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IPD60R600E6ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPD60R600E6ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 600V 7.3A TO252
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
EDA/CAD-mallit
IPD60R600E6ATMA1 -mallit
Kategoria
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
600mOhm @ 2,4A, 10V
Valm.
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 200µA
Sarja
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
20.5 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Osan tila
Vanhentunut
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
440 pF @ 100 V
FET-tyyppi
Tehohäviö (maks.)
63W (Tc)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
600 V