IPD50N04S4L08ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPD50N04S4L08ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPD50N04S4L08ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPD50N04S4L08ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPD50N04S4L08ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 40V 50A TO252-3
Valmistajan vakio toimitusaika
18 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 40 V 50A (Tc) 46W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO252-3-313
EDA/CAD-mallit
IPD50N04S4L08ATMA1 -mallit
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
30 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
+20V, -16V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2340 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
46W (Tc)
Osan tila
Aktiivinen
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
40 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO252-3-313
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Pakkaus / kotelo
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
7,3mOhm @ 50A, 10V
Päätuotenumero
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 17µA