IPD048N06L3GATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IPD048N06L3GATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IPD048N06L3GATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IPD048N06L3GATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPD048N06L3GATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 60V 90A TO252-3
Valmistajan vakio toimitusaika
29 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 90A (Tc) 115W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO252-3-311
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
IPD048N06L3GATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 58µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
50 nC @ 4.5 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
8400 pF @ 30 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
115W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TO252-3-311
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4,8mOhm @ 90A, 10V