IPB100N10S305ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
IPB100N10S305ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
IPB100N10S305ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPB100N10S305ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IPB100N10S305ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 100V 100A TO263-3
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 100 V 100A (Tc) 300W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TO263-3-2
Kategoria
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
176 nC @ 10 V
Valm.
Vgs (maks.)
±20V
Sarja
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
11570 pF @ 25 V
Tehohäviö (maks.)
300W (Tc)
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
FET-tyyppi
Luokka
Autoteollisuus
Teknologia
Hyväksyntä
AEC-Q101
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
100 V
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C