IAUZ40N06S5L050ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
448-IAUZ40N06S5L050ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
448-IAUZ40N06S5L050ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
IAUZ40N06S5L050ATMA1
Kuvaus
MOSFET_)40V 60V) PG-TSDSON-8
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 60 V 90A (Tj) 71W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TSDSON-8-33
EDA/CAD-mallit
IAUZ40N06S5L050ATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,2V @ 29µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
36.7 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±16V
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
2500 pF @ 30 V
Tehohäviö (maks.)
71W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 175°C (TJ)
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
60 V
Hyväksyntä
AEC-Q101
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
4,5V, 10V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TSDSON-8-33
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
5mOhm @ 20A, 10V