BSC040N08NS5ATMA1
DigiKeyn tuotenumero
BSC040N08NS5ATMA1TR-ND - Rullattu teippi (TR)
BSC040N08NS5ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC040N08NS5ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
BSC040N08NS5ATMA1
Kuvaus
MOSFET N-CH 80V 100A TDSON
Valmistajan vakio toimitusaika
61 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
N-kanavatyyppi 80 V 100A (Tc) 2,5W (Ta), 104W (Tc) Kiinnitys pintaan PG-TDSON-8-7
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
BSC040N08NS5ATMA1 -mallit
Kategoria
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,8V @ 67µA
Valm.
Hilan varaus (Qg) (maks.) @ Vgs
54 nC @ 10 V
Sarja
Vgs (maks.)
±20V
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tulokapasitanssi (Ciss) (maks.) @ Vds
3900 pF @ 40 V
Osan tila
Aktiivinen
Tehohäviö (maks.)
2,5W (Ta), 104W (Tc)
FET-tyyppi
Toimintalämpötila
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologia
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Jännite nielusta lähteeseen (Vdss)
80 V
Valmistajan laitepakkaus
PG-TDSON-8-7
Virta - jatkuva nielu (Id) @ 25°C
Pakkaus / kotelo
Käyttöjännite (maks. Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Päätuotenumero
Rds päällä (maks.) @ Id, Vgs
4mOhm @ 50A, 10V