BZX79C2V4
DigiKeyn tuotenumero
2156-BZX79C2V4-ND
Valmistaja
Fairchild Semiconductor
Valmistajan tuotenumero
BZX79C2V4
Kuvaus
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO204AH
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Diodit - Zener 2.4 V 500 mW ±5% Läpivientiaukko DO-204AH (DO-35)
Kategoria
Impedanssi (maks.) (Zzt)
100 Ohms
Valm.
Virta - käänteinen vuoto @ Vr
100 µA @ 1 V
Pakkaustapa
Irtotavara
Jännite - myötävirta (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 100 mA
Toimintalämpötila
-65°C – 200°C
Toleranssi
±5%
Pakkaus / kotelo
Teho - maksimi
500 mW